начало

Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД

Какво да бъде пълномощното?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Какво да бъде пълномощното?

Мнениеот mariiakalcheva » 29 Юни 2020, 11:09

Здравейте!
Разведени съпрузи искат да упълномощят свой близък да продаде автомобила им. Преди развода той е бил семейна собственост. В бракоразводното дело пише , че са си разделили всичко / и то действително е така / , но списък няма.
Въпросът ми е , сега когато искат да упълномощят човек, който да продаде автомобила едно общо пълномощно от двамата ли трябва да има ,или всеки да си направи отделно пълномощно към човека!
Благодаря!
mariiakalcheva
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Юли 2018, 08:40

Re: Какво да бъде пълномощното?

Мнениеот svegrigorov » 29 Юни 2020, 12:08

И по двата начина може.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 234
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Какво да бъде пълномощното?

Мнениеот jhoro » 29 Юни 2020, 13:40

svegrigorov написа:И по двата начина може.

Не съм съгласен!
Доколкото с пълномощното, представляваният дава на право представителя да извършва действия от негово име - то пълномощното трябва да е индивидуално. Не може с общо пълномощно да се делегират отделни, макар и свързани права, на несвързани лица.
Ако единия съпруг беше упълномощил другия, а после втория преупълномощи трето лице - за действия от негово (на втория съпруг) име и с правомощията от името на първия - тогава може да стане с един документ!

Другата подробност - в такива случаи е нужно пълномощното да е изрично и нотариално заверено!
Примерно - „... упълномощавам лицето да продаде моята идеална част от автомобила.“

mariiakalcheva написа:Преди развода той е бил семейна собственост. В бракоразводното дело пише , че са си разделили всичко (и то действително е така), но списък няма.

Доколкото собствеността върху МПС или идеални части от МПС, се прехвърля само с нотариално удостоверен договор за покупко-продажба - МПС-то не може да е предмет на обикновена делба - по списък.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 48 госта


cron