начало

ВСС прекрати процедурата за избор на главен прокурор ВСС прекрати процедурата за избор на главен прокурор

Общинските избори през октомври!

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Коя партия има най-големи шансове за мастните избори през м. октомври 2007г.?

Анкетата свършва на 24 Ное 2007, 23:00

1. Герб
13
52%
2. СДС
1
4%
3. Атака
4
16%
4. БСП
7
28%
 
Общо гласове : 25

Мнениеот lawyer.bg » 29 Авг 2007, 15:09

semiramida написа:Какво означава предвиденият в разпоредбата на чл. 42, ал. 6 от Закона за местното самоуправление и местната администрация срок за избиране на временно изпълняващ длъжността кмет на общината - "(Нова - ДВ, бр. 69 от 2006 г., изм. и доп., бр. 63 от 2007 г.) Когато кмет на община, кмет на район или кмет на кметство са регистрирани като кандидати за местните избори, В 7- ДНЕВЕН СРОК ПРЕДИ КРАЯ НА МАНДАТА общинският съвет избира временно изпълняващ длъжността кмет на общината, кмет на район или кмет на кметството за срок до полагане на клетва от новоизбрания кмет."
Кога настъпва края на мандата ? Края на мандата на кого - на кмета или на общинския съвет ?
Аз стигнах до извода, че се касае до срок - 7 дневен преди края на мандата на кмета на общината, който срок на мандата изтича 4 години от датата на встъпване в длъжност на кмета, т. е. полагането на клетвата пред общинския съвет.
А Вие как мислите ?
Ако Общинския съвет избере за временно изпълняващ длъжността кмет във време, което не е в срока посочен в ал. 6, чл. 42 ЗМСМА, а по-рано, то действията на така избрания кмет ще бъдат нищожни, тъй като според разпоредбата това право и задължение за общинския съвет възниква в определения срок. Обратното също е възможно - действията на кмета на общината след изтичането на този срок също ще са нищожни.
Регистрацията на кандидатите е до 03.10.2007 г., от този момент кметът, който се е регистрирал като кандидат трябва да излезе в отпуск.

тъкмо и аз се засуетих около този текст. мисля, че ще е по-редно да го изнесем в отделна дискусия - тук се размиват нещата с предизборни политически слогани и битки.
lawyer.bg
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 27 Мар 2007, 10:10
Местоположение: town of Noisy

Мнениеот sunrise » 29 Авг 2007, 15:40

rexlegis, в университета имахме един асистент , който казваше: "Нов бардак със стари к......, не става." Преди апологията си за ГЕРБ, вижте кои са там - Николай Младенов, Елеонора Николова , Димитър Арабаджиев, че и самият Бойко Борисов. Част от тези хора партия не е останала да не удостоят с членството си. Някой от тях да си е тръгнал от предишната си партия докато е била на власт? Не! Затова и не мога да вярвам на такива хора. По-голямо уважение имам към хората , които в такъв момент /напр. предсмъртната агония на СДС/ са там, отколкото тези , които през глава търчат към следващата. Защото нали знаете кой пръв напуска кораба-плъховете.
И това е проблема , че партиите ни нови , а "мутрите" в тях са все старите. Политиката у нас се е превърнала в достатъчно мръсно занимание ,да не иска никой що -годе читав човек да се захваща с нея.
Сещам се колко е познавал народа си Апостола, за да каже, че целите сме изгорени и пак не сме се научили да духаме./Не си мислете за супата/.
Хубавото на местните избори ,че хората се познават, поне в по-малките селища и там наистина се гласува мажоритарно, ако има разбира се за кого .
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Мнениеот velles » 29 Авг 2007, 21:03

Според мен, анкетата е добре оформена, според столичното разпределение на евентуалните печеливши кандидати.

Въпросът не е:"За кого / как / бихте гласували?", а " Коя организация има по-голями шансове за успех, според Вас". Поне така тълкувам смисъла на питането.

Вярно, че в някои общини на Столицата, ДСБ ще има мнозинство, но като цяло, шансовете на описаните партии са най-голями в София.

Разбира се, примерно в Къджали, кметът от незаконната партия на Доган би имал повече шансове, но това е следствие на умението на мафиотските структури да манипулират населението и да заменят държавните институции...

Участвувах в анкетата, въпреки, че партията, за чиито кандидат ще си дам гласа, не фигурираше.




И нещо, показващо, че шапката ни е била скроена много преди да ни я нахлупят:

http://vid.data.bg/dsa3lurk#vid
I will not cease from mental fight.

Nor shall my sword sleep in my hand.
velles
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Авг 2007, 17:15
Местоположение: Sofiq

За анкетата

Мнениеот rexlegis » 30 Авг 2007, 13:35

Колеги благодаря на всеки за исказаното мнение. Виждам, че все пак има интерес. Някои се изказаха, че анкетата не е зададена правилно или че не е достатъчно подробна, други са я харесали. На тях благодаря, а тези, които са резервирани и показаха критичност - приемам. Анкетата не е пълна: 1- когато я правих нямах възможност да ключа всички партии, понеже има някакво ограничение, което не зависи от мен, 2- въпроса може да не е формулиран по най-точния начин, но е максимално конкретизиран и уточнен. Отново благодаря на всички, които отделят време да се включат и изкажат мнение! Очаквам и предложения за развиване на анкетата и в друга тема на форума.
Аватар
rexlegis
Потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: 30 Апр 2007, 18:36

Мнениеот Ivailo5rov » 30 Авг 2007, 16:05

За мен, общо-взето, темата е безинтересна. Рядко гласувам. Интересът ми се стопи постепенно и прогресивно, считано от началото на промените насам.
Сега обаче, за кмет на Плевен се кандидатира адв. Цецка Цачева от нашия етаж и бих гласувал за нея. Тя е за ГЕРБ, но това за мене е без никакво значение. И така би трябвало да бъде. Да се гласува за личности, а пък политическите сили ще бъдат печеливши, когато имат положителни личности.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Мнениеот mitko6 » 31 Авг 2007, 11:47

ЕНП замрази процедурата за приемане на ГЕРБ
Кръстьо Петров
30 Август 2007
http://mediapool.bg/show/?storyid=131611&p=0#msgs

Изпълнителното бюро на Европейската народна партия (ЕНП) е замразило процедурата по приемане на ГЕРБ за асоцииран член в най-голяма дясна формация в Европа, научи Mediapool от източници в Брюксел. Партията на столичния кмет Бойко Борисов подаде молба в ЕНП, след като спечели изборите за Европейски парламент (ЕП) през май и вкара петима евродепутати, които са във фракцията на ЕНП - ЕД.

Явно жестовете на най-новата българска политическа формация са се оказали недостатъчни, коментираха за Mediapool от Брюксел.

Политическите наблюдатели на ЕНП са заявили, че имат нужда от допълнителна информация за ГЕРБ. Около месец след провеждането на местните избори тази есен, ЕНП ще изпрати свои представители в България. Те трябва да се уверят, че партията наистина има намерение да провежда дясна политика и да си партнира на национално ниво с българските партии, членуващи в ЕНП. Това са СДС, ДСБ, Демократическата партия и Земеделския народен съюз (ЗНС).

Източници от ГЕРБ заявиха пред Mediapool, че очакват точното решение и формулировка от ЕНП. Според тях обаче не става дума за “замразяване” на процедурата.

Процедурата по приемане на националните партии в ЕНП продължава около година след подаването на документите. За кандидатките се изискват и препоръки на партиите членки от същата страна. Членството в ЕНП и марката “СДС” са необходими на ГЕРБ, за да се позиционира по-добре в дясноцентристкия спектър в България.

Присъствието на петимата евродепутати в групата на ЕНП в Европарламента вече бе използван в предизборния политическия дебат от Бойко Борисов и от формалния председател на ГЕРБ Цветан Цветанов.
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57

Предишна

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 70 госта


cron