начало

Половината от класираните в „опорочения“ конкурс за апелативните прокуратури сезираха ВАС Половината от класираните в „опорочения“ конкурс за апелативните прокуратури сезираха ВАС

Против правото на общините да актуват имоти

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Против правото на общините да актуват имоти

Мнениеот citizenbg » 07 Дек 2015, 16:10

Настоящата тема цели да повдигне един наболял въпрос - за правото на общините да актуват имоти като своя собственост(ЧОС) и за неравноправното положение в което са поставени обикновените граждани стремещи се да защитят свойте имуществени права а именно:

- В законодателството на Р.България се твърди, че създадените актове на общините с които се актува даден имот имат само констативен характер и не доказват собственост нито пораждат такава.... А дали е така, всеки актуван имот от общината се регистрира в Агенцията по вписванията вследствие на което се отразява и в Агенцията по кадастър, така регистриран Акта за общинска собственост придобива реални измерения които съвсем ясно излизат от понятието на констативен вътрешно административен акт.... и в допълнение общината дори може да продаде въпросния имот.

Наличието на подобна практика нарушава основните принципи на една демократична държава - равенство пред закона и правото на собственост. Създадената от законодателството в страната дава ясен превес на общините да заграбват и обсвебват частни имоти ако пожелаят и дори да ги продават.
Необходимо е инструмента на актуването на имоти да бъде отнет от правата на общините които са едновремено заинтересувани да имат собственост едновремено и с това съставящи акт за общинска собственост. Кой би могъл да гарантира при подобна ситуация безпристрастност на общинската институция при условие, че тя е пряко заинтересована. Необходимо е актуването на имоти да става САМО след решение на съда и пред специален нотариат/нотариус като по този начин да се осигури безпристрастност и равенство на страните


С оглед на всичко това бих желал да чуя аргументи и мнения на всички с цел изготвянето на специален документ които да бъде депозиран в Европейския съд с цел започване на дело срещу тази порочната практика на общините да актуват имоти на граждани и след това да ги продават.
citizenbg
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 30 Авг 2015, 10:13

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron