начало

Наредба №1 вече не определя минимуми, а ориентири за възнаграждения за адвокатска работа при липса на договор с клиента Наредба №1 вече не определя минимуми, а ориентири за възнаграждения за адвокатска работа при липса на договор с клиента

razvod i delba

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


razvod i delba

Мнениеот elica1 » 19 Окт 2005, 23:05

Zdravejte vsicki koito ste tuk online, ste vi pomolia za savet-ste se razvejdame po vzaimno saglasie, za jilisteto e vaprosa mi. Koe e nai-dobria variant za men? Po koia cena ste triabva da go izplatia na sapruga si/estestveno toi ste iska po pazarna, no tova e panelno jiliste.../ a danacnata mu ocenka e ne povece ot 20 000 lv. Iskam da se razberem dobrovolno i kakva suma ste triabva da mu dam? Inace ste go dadem na deteto/no kak da stane po-nai dobria nacin za men-darenie ili prodajba ili?/ i az ste si zapazia pravoto da jivea tam. Az niamam drugi jilista, no sapruga mi ima kade da jivee.
Blagodaria Vi predvaritelno
elica1
 

По-добре...

Мнениеот gery » 20 Окт 2005, 00:11

... първо се разведете, а после уредете отношенията си с доброволна или съдебна делба. Предполагам, че развода е по-приоритетен. Иначе е възможно в споразумението да се запише, че се възлага в дял и собственост семейното жилище. Оценката се прави от вещо лице, но тя не е по данъчна оценка, а по пазарна стойност.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот Гост » 20 Окт 2005, 10:56

За да се одобри споразумението от съда трябва задължително да са решени абсолютно всички въпроси, вкл. семейното жилище, независимо дали е придобито по време на брака или не . не може да се остави да се дели после след развода. В това е смисъла на развода по взаимно съгласие-всички въпроси да са решени-сем. жилище, издръжка на деца, движими вещи и т.н.
Вариантите действително са два - или да си наплатите един друг дяловете, както се разберете или да го дарите на детето си преди развода. При наплащането никой не може да ви посъветва, по коя цена да го направите-това си е въпрос на лични отстъпки и уговорки. По принцип трябва да се прави по пазарна цена. Но при споразумение може да е и по-ниска. Опитайте се да убедите съпруга си на по-ниска цена, направете компенсация с някой движима вещ.
Мисля, че в случая най-доброто е да дарите ап. на детето и да запазите право да живеете в ап. На колко години е детето?
Гост
 

Koлега...

Мнениеот gery » 20 Окт 2005, 14:18

...Съдът трябва да се произнесе задължително относно ползването на семейното жилище, не е задължен обаче да се произнесе относно собствеността. Това са две различни неща.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот ostin » 21 Окт 2005, 10:21

Чл.101 СК При развод по взаимно съгласие съпрузите трябва да изложат своето споразумение относно упражняването на родителските права, личните отношения и издръжката на децата КАКТО И ОТНОСНО ИМУЩЕСТВЕНИТЕ ОТНОШЕНИЯ,ПОЛЗВАНЕТО НА СЕМ.ЖИЛИЩЕ............
ostin
Потребител
 
Мнения: 169
Регистриран на: 07 Окт 2005, 10:41

Мнениеот v » 24 Окт 2005, 14:40

И моя съвет е да дарите и двамата жилището на детето, като вие си запазите правото на пожизнено ползване, стига обаче съпруга ви да се съгласи с това. Сделката трябва да стане преди съд.заседание за развода и да представите копие от нот. акт
v
 

Мнениеот elica1 » 24 Окт 2005, 22:19

Blagodaria na vsicki, koito mi otgovorixa! deteto e na 16
elica1
 

...Колеги,

Мнениеот gery » 25 Окт 2005, 08:37

хубаво съветвате да е с дарение, но забравяте, че дарението не е стабилно и може след това да бъде развалено! Детето е на 16 год. Бащата може да реши, че когато навърши 18 год. иска издръжка... ако то не може да я осигури ще развали дарението.
На мнение съм, че може да се приложи чл.288 от ГПК след развода и така дамата да изкупи делът на съпруга си - стига детето да не е навършило 18 год. (при иска по чл.288).
Бих си развила тезата по обстойно, но ще закъснея за дело...
Помислете по нея... :lol:
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron