начало

Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД

детските помощи

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


детските помощи

Мнениеот az13 » 19 Дек 2003, 18:13

Майка съм на едно дете.Съобразно разпоредбите за отпускане на детските помощи , моето дете няма право да получи 15.00 лева на месец.Възмутена съм от начина на определяне на правоимащите деца.Недопустимо е децата да бъдат делени от нашата държава според доходите на родители им.Аз и моят съпруг нямаме нужда от посочените 15.00 лева , но недопустим е подхода при определяне на сумите. Недопустимо е делението на децата , които са бъдещето на тази държава, и са равни ,както пред бога , така и според Контитуцията на страната.Считам , че разпоредбите ,които определят начина за получаване на детските надбавки противоречат на контитуцията на даржавата . Пишете ми ,всички ,които мислите като мен.
az13
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 19 Дек 2003, 18:04

Re: детските помощи

Мнениеот monteskio » 21 Дек 2003, 01:35

Мила Госпожо,
Пиша Ви , ЗАЩОТО не съм съгласен с Вас.
Накратко ще изложа мотивите си:
1.Още от самото определение на термина "помощ" би следвало да се направи логичен извод ,че това парично плащане може и трябва да се извърши само спрямо този кръг от лица,които изпитват нуждата от тези парични доходи. ( тук напълное излишно да говорим за размера ,който е срамно нисък!!!!! )
1.1.В този смисъл законодателят е уредил това парично плащане като "субективно право" - т.е. лицето може да реши и да не го упражни, а има и друга хипотеза - да не отговаря на условията посочени в закона за семейни помощи ( чл.4 във връзк ас чл.3 ).
2.Вие споделяте ,че противоречи на Конституцията - в това отношение отново ще Ви се противопоставя, тъй като след внимателен прочит на преамбюла - "
прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава, за което приемаме тази"
се установява факта ,че ,нашето управление е насочено към създаване на СОЦИАЛНА дЪРЖАВА, с други думи - такава Държава,която освен да защитава интересите като цяло на своите граждани, да обърнр повече внимание на "по-слабите", това са имемно тези лица,които Закона за семейните помощи посочва като носите ли на правото за получване на семейни помощи.
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1637
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта


cron