начало

Възпитаниците на кои университети управляват съдебната власт Възпитаниците на кои университети управляват съдебната власт

ПОПРАВКА НА НОТАРИАЛЕН АКТ, къде да я направя ?

Казуси за недвижими имоти


ПОПРАВКА НА НОТАРИАЛЕН АКТ, къде да я направя ?

Мнениеот МЛАДЕЖА » 05 Окт 2005, 17:19

Колеги , какви са Ви мненията за " нотариалният акт за поправка на нотариален акт" , следва ли той местната подсъдност или може да се направи и извън района от друг нотариус ???
Привет на всички свободомислещи юристи !!!!!!!!!
МЛАДЕЖА
 

Мнениеот Гост » 05 Окт 2005, 17:55

" нотариалният акт за поправка на нотариален акт" , следва ли той местната подсъдност -абсолютно -ДА, не виждам какво трябва да му се коментира
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Окт 2005, 17:57

Anonymous написа:" нотариалният акт за поправка на нотариален акт" , следва ли той местната подсъдност -абсолютно -ДА, не виждам какво трябва да му се коментира



Разбира се!!!
Гост
 

Мнениеот младежа » 05 Окт 2005, 18:10

И какво му се разбира? Нима при нотариален акт за замяна на имоти в ямбол,видин и пловдив , за други два в София ,малко търново и силистра. .....къде ще направите поправката, ???
Алоооооо, недейте само по лесната допирателна, МОТИВИ??? Аргументи???
" Не вежливост иска света, а уважение!! " Н.П.Чехов
младежа
 

Мнениеот Гост » 05 Окт 2005, 18:17

младежа написа:И какво му се разбира? Нима при нотариален акт за замяна на имоти в ямбол,видин и пловдив , за други два в София ,малко търново и силистра. .....къде ще направите поправката, ???
Алоооооо, недейте само по лесната допирателна, МОТИВИ??? Аргументи???
" Не вежливост иска света, а уважение!! " Н.П.Чехов


ВЪВ ВСЕКИ СЛУЧАЙ НЯМА ДА Е В РУСЕ, НАЛИ
Гост
 

Мнениеот Гост » 05 Окт 2005, 18:18

Поправката ще се направи при нотариуса, който е изповядал сделката, а вписването - в петте града.
Гост
 

Мнениеот младежа » 06 Окт 2005, 14:16

То така , най -лесно : " при нотариуса, който е правил сделката " , ама той е умрял и е на другия край на България , що да бия път ....... Има ли други основания , да не е другаде. Досега никой няма правни аргументи, а само .............
младежа
 

Мнениеот Хр.Омарбалиев » 06 Окт 2005, 14:35

Ама какви правни аргументи за очевидни неща?
Нотариалният акт за поправка не е самостоятелен, а съставлява е допълнение към основния нотариален акт, който пък е под режима на чл.466 ал.1 предл.1 ГПК.
Хр.Омарбалиев
 

Мнениеот бахальольо » 06 Окт 2005, 15:01

Абе нали и тоя нотариален акт трябва де се впише по местонахождението на имота, бе младеж! Кой ще ти го впише на друго място? А и поправката се прави въз основа на документите в нотариалното дело на нотариуса, който е изповядал сделката. Иначе как ще установи, че има допусната грешка? Айде малко по-скромно да го раздаваме!
бахальольо
 

Мнениеот младежа » 06 Окт 2005, 15:12

Естествено е ,че ще се впише навсякъде където е и основният акт, но....... колкото, до това дали се прави на основание документите по основното дело.......???
Ами, ако е на основание друг документ/нов/.
Напр.:Поправка на констативен нот.акт...............нов документ за наследници............нов наследник ...........Може ли да го поправим или не стария акт ..........? Или пример :2/ Имота не е 100 кв. , а е 112кв.м. Или пример :3/ имота не е номер 9 . а е номер-34
??? Имаме замяна на два имота в два района, естествено е ,че ще се впишат в двата района и основният и поправката, но кой ще направи поправката??? Защо не и в 3 район ?
Не съм убеден ,че нотариусите от двата района / общо около 60 от първият плюс 100 от вторият район/ ще са на едно мнение........
младежа
 

Мнениеот писа4 » 06 Окт 2005, 15:17

Мисля ,че трябва да се позовеш на :

ГПК : чл.466(2) Другите нотариални действия, както и завещанията, могат да се извършват от всеки нотариус без оглед на връзката между района на неговото действие и нотариалното удостоверяване.
във връзка с чл. 466 ал. 1 ГПК И СМЕЛО НАПРЕД !!!!!!!!!!!
писа4
 

Мнениеот Хр.Омарбалиев » 06 Окт 2005, 16:05

Ама "други нотариални действия" на са във вр.чл.466 ал.1 ГПК, както на едро се произнася "писа4а", а са действията "извън" посочените в чл.466 ал.1 предл.1 ГПК. Т.е. ал.2 по-скоро касае действията по чл.465 б."г-е" ГПК.
Хр.Омарбалиев
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта


cron