начало

САК алармира за риск от репресии: Опасен прецедент – с бюджета данъчните получават спецотряд за претърсване САК алармира за риск от репресии: Опасен прецедент – с бюджета данъчните получават спецотряд за претърсване

Нотариален акт след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нотариален акт след развод

Мнениеот dimd » 10 Ное 2006, 14:09

Родителите ми се разведоха през 1990 година !
Не е имало подялба на имота-семейният апартамент !
Двамата са декларирали в общината по 1/2 собственост,и редовно си плащат данъците по жилището !
Нужно ли е въпреки това,да си извадят нов нотариален акт за собственост,имайки предвид,че майка ми е с друга фамилия,а в сегашният акт е със тази на баща ми !
Възможно ли е продажбата на имота да стане с тогавашният нотариален акт от преди 1990 г. ?
dimd
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Авг 2005, 09:21
Местоположение: София

Отговор

Мнениеот M.Georgieva » 10 Ное 2006, 15:55

След развода на родителите Ви, съсобствеността върху притежаваният от тях имот се е превърнала в обикновена съсобственост и всеки от тях притежава по 1/2 ид.част от него. Обстоятелството, че майка Ви си е променила фамилията, не е основание за изготвяне на нов нот.акт за собственост. Възможно е родителите Ви със стария нот.акт от 90г. да продадат имота на трето лице. Следва да приложат и др-документи - решението за развода и т.н........
M.Georgieva
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Окт 2006, 19:48

Мнениеот uvella » 10 Ное 2006, 17:18

това, че имената на майка ви преди и след развода са имената на едно и също лице се установява с Удостоверение за идентичностк на имената, изд.от Общината по месторождението й. За другото - колежката е права - двамата съсобственици/продавачи - баща ви и майка ви - заедно трябва да изповядат пред нотариус че продават жилището, тъй като всеки притежава по 1/2 ид.ч. от него. може предварително единия да прехвърли (продажба; дарение, като се спази запазената част на наследниците; продажба срещу доглеждане)на другия своята 1/2 ид.ч., но това е излишно - и откъм разходи, и откъм време. Друг вариант - майка ви да продаде само своята 1/2 ид.ч., като представи нот.заверена декларация по чл.33 от ЗС от баща ви.
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта


cron