начало

Нова мода – съдии искат особени представители да плащат държавни такси и депозити Нова мода – съдии искат особени представители да плащат държавни такси и депозити

Как да избегна наема който бившия ми съпруг иска да му плаща

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да избегна наема който бившия ми съпруг иска да му плаща

Мнениеот estela1974 » 06 Фев 2007, 16:10

Как да избегна наема който бившия ми съпруг иска да му плащам затова че ползвам 1/2 от сем. жилище.Имаме син на 6г. той нямя ли права
estela1974
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Фев 2007, 16:02

Мнениеот Julyan » 07 Фев 2007, 09:54

Не разбирам, Вие вероятно сте разведена с присъдени род. права върху детето. Съдът не е ли присъдил ползване на семейното жилище, което инъче е собственост на съпруга Ви и ако е така на какво основание съпругът Ви иска заплащане на наем. Какво гласи съдебното решение във връзка с жилището?
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22

Мнениеот d_d » 07 Фев 2007, 10:23

Ще си плащате естествено. Но това ще е нов доход за бившият Ви съпруг, което Ви дава право да искате увеличаване на издръжката за детето. Обърнете се към адвокат за помощ.
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Мнениеот Julyan » 08 Фев 2007, 08:43

Ако при развода съдът се е произнесъл по въпроса за семейното жилище и същото се явява съсобственост между Вас и бившия Ви съпруг и Вие с детето /децата/ сте останали да живеете в него е налице отношение между съсобственици, при което единият от тях ползва съсобствената вещ, а другият- не. В този случай непозващият съсобственик има правото да търси обезщетение за неползването на вещта след отправена до ползващия съсобственик покана. Напусналият жилището съпруг може да иска заплащане на обезщетение от другия за това, което последният ползва, но не и за ползването на вещта от децата.
В преобладаващият брой случаи обезщетението се изчислява на базата на средния наем, който може да се получи за такава вещ /в случая определено като вид жилище и в определеното населено място/.
Трябва да се посъветвате с адвокат до какъв размер във Вашето населено място се определят този тип обезщетения и изплащането на бившия Ви съпруг да може да бъде доказано по всяко време- банков превод или друг аналогичен начин.
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron