начало

Сарафов и патриарх Даниил ще задълбочават сътрудничеството между прокуратурата и църквата Сарафов и патриарх Даниил ще задълбочават сътрудничеството между прокуратурата и църквата

Държавата плаща на партиите, а те работят срещу гражданите

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Държавата плаща на партиите, а те работят срещу гражданите

Мнениеот kostadin.iordanov » 22 Яну 2008, 22:39

'СЕГА' написа:Галя ГОРАНОВА: Смятате ли, че този парламент има интелектуален и най-вече морален капацитет да модернизира страната, каквато е амбицията на премиера?

Минчо ХРИСТОВ: Ако съдя по начина, по който през последните две години се правят закони в интерес на определени лица или групировки, аз съм скептик. Но от друга страна, считам, че в парламента има и много свестни хора, но тяхната криворазбрана партийна дисциплина им пречи да кажат или да направят това, което мислят. Същевременно десетки милиони левове отиват за субсидиране на партиите в парламента. Парадоксално се оказва, че държавата им плаща, за да работят в ущърб на собствените й граждани. Ние със Стела Банкова предложихме да се сложи край на това престъпно разхищение. И знаете ли колко души ни подкрепиха - цифром и словом двама народни представители. Което трябва да ви говори красноречиво за морала на депутатите от 40-ото НС.

22.01.2008 г.
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2863&sectionid=5&id=0001201



Като имате в предвид и предходните, според Вас, с какво би се различавало следващо парламентарно управление? Няма мажоритарни представители, няма сенат; избира си председателя на изпълнителната власт, вместо гражданите; и продължава без да е ясно точно кой носи отговорността за осъществяването на съдебната.?
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот efiren » 23 Яну 2008, 07:42

Само дано Вие да не участвате в следващото парламентарно управление !... :wink:
efiren
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Яну 2008, 07:31

Мнениеот kostadin.iordanov » 23 Яну 2008, 12:51

efiren написа:Само дано Вие да не участвате в следващото парламентарно управление !


Въпросът е с какво следващо парламентарно управление би се различавало от досегашните, без значение кой участва в него.

Стела БАНКОВА: Това Народно събрание продължава една традиция да прави част от законодателната си инициатива под диктовка на мафията, на олигархията, на шефовете на безмитните магазини, на хазартните босове.

01.02.2007
http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&sql=MjE2NDsxMA==&mater=MjE2NDszNg==
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот Logan » 25 Яну 2008, 13:10

Едва ли скоро ще има съществена промяна колкото и парламента да се сменят.Просто сме с такъв манталитет.Трябва отвън напънът да бъде огромен за да е съществена промяната
Logan
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 20 Мар 2007, 17:52
Местоположение: Търговище

Мнениеот kostadin.iordanov » 25 Яну 2008, 14:00

Logan написа:Едва ли скоро ще има съществена промяна колкото и парламента да се сменят.Просто сме с такъв манталитет.Трябва отвън напънът да бъде огромен за да е съществена промяната


От това, което сте написал(а) не става ясно кои сте с такъв манталитет(?) и в какво се намирате, че Ви е необходим напън отвън.
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот hristov25 » 25 Яну 2008, 16:08

По-странно от предишното.
Мисля си обаче ,че ако изчезнат финансовите субсидии за партиите държавата ни ще се оправи ,защото като нямат интерес да са в парламента доста от сега познатите ни физионмии ще изчезнат.
От друга страна би трябвало да се въведе закон според който даден човек не може да бъде депутат повече от определен брой пъти.
Защото при сегашното положение е дадена възможност депутатите да защитават определени интерси(например на определени фирми),а като има заменяемост доста от порочни практики че изчезнат
hristov25
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2008, 12:46

Мнениеот kostadin.iordanov » 25 Яну 2008, 21:02

hristov25 написа:... ако изчезнат финансовите субсидии за партиите държавата ни ще се оправи ,защото като нямат интерес да са в парламента доста от сега познатите ни физионмии ще изчезнат. ...


Частното, а не държавното финансиране създава стимули за политическите партии да работят срещу гражданите, но проблема не е, че такива стимули съществуват. Проблемът е, че в България това намира лесна реализация, като парламентарните сили разполагат с изключителни възможности да работят срещу интересите на гражданите, без реално да има какво да ги (въз)спре. Това е проблем с държавното устройство и преди всичко с текста в член 1ви, който противоречи на принципа за разделение на властите.
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59

Мнениеот kostadin.iordanov » 28 Май 2008, 11:51

...

Антоний Гълъбов: ... Собствените ми наблюдения и изследвания са, че на последните избори имаме откровени примери на пране на пари през предизборна кампания. Това означава, че ДАНС трябва да прояви много по-голяма инициатива при разследването на тези средства, които са отчетени като изразходвани за предизборна кампания, а реално техният произход е от трафик.

Вие смятате, че ДАНС трябва да разследва партиите по отношение на парите, които харчат за предизборна кампания, така ли?

Антоний Гълъбов: Да, със сигурност. На последните местни избори имаше драстични примери на злоупотреба с финансови средства, които без всякакво съмнение имат произход свързан с организираната престъпност.

...

Бихте ли казали какви партии – парламентарни или извънпарламентарни, използват мръсни пари?

Антоний Гълъбов: И парламентарни, и извънпарламентарни. При парламентарните партии механизмите за въздействие са по-прикрити и по-трудни за установяване. Там има търговия с влияние, има директен политически натиск, има опити за заплахи. Докато при извънпарламентарните партии парите остават основния механизъм.

Това означава, че и партиите в парламента перат пари от трафик.

Антоний Гълъбов: Да, категорично. Именно при парламентарните партии имаме оказван директен политически натиск от страна на участващите политически формации в някакви властови позиции на централно или на местно равнище.

27 май 2008
http://www.vsekiden.com/?p=31169
kostadin.iordanov
Потребител
 
Мнения: 646
Регистриран на: 20 Яну 2007, 14:59


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron