начало

СЕС установи сериозни проблеми в чл. 423 НПК и даде указание на съдиите как да действат СЕС установи сериозни проблеми в чл. 423 НПК и даде указание на съдиите как да действат

Пътуване на сами деца в чужбина до единия от родителите

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пътуване на сами деца в чужбина до единия от родителите

Мнениеот jamajka » 14 Юли 2014, 17:04

Здравейте и предварително благодаря за помощта

Имам два въпроса, първият е - аз живея извън България 6 месеца вече, децата ми са при съпруга ми ( не живеем заедно 6 години, но не сме разведени ) в България.Той категорично не разрешава да напускат страната - какво мога да направя по този въпрос?Има ли опция да го разреша и да си взема децата, без да чакам развод- това би означавало години :(
И втория - ако склони да ги пусне да дойдат при мен - може ли сам да им извади паспорти и какви документи трябват, за да пътуват сами и да дойдат при мен?
jamajka
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юли 2014, 16:59

Re: Пътуване на сами деца в чужбина до единия от родителите

Мнениеот jamajka » 15 Юли 2014, 19:50

Ударете едно рамо, моля ви :roll:
jamajka
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юли 2014, 16:59

Re: Пътуване на сами деца в чужбина до единия от родителите

Мнениеот eurolinker » 16 Юли 2014, 12:56

Вторият ви въпрос е субсидиарен, така че го оставям настрана.
Приемам, че "децата" са на възраст под 18 г. Вариантите "децата" да излязат извън страната са 2: 1)със съгласието на съпруга ви, обективирано в писмена, нотариално заверена декларация И с придружител; 2) без съгласието му, но с разрешение на съд И с придружител.
В първия вариант, предвид отсъствието ви от страната, намесата на адвокат е желателна. А във втория - крайно наложителна.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron